Pro více informací napište nebo telefonujte

Tradiční škola Reiki v Čechách

O REIKI

Co je to "R E I K I" ?

Tradiční REIKI je prastaré umění léčby a sebeléčby, znovuobjevené v XIX. stol. japonským duchovním Mikao USUI. Japonské znaky REI a KI , znamenají Životní sílu, Světlo, Energii bioplasmy - životodárné síly Kosmu, označovanou rovněž jako Kosmická energie - Universální životní energie.

REIKI je metoda kontaktního (nebo distančního - II. stupeň) ošetření přikládáním rukou a předávání universální životní energie, která v koncentrované podobě protéká k příjemci ošetření. V důsledku toho dochází k odstranění energetických bloků a postupnému obnovení funkcí organismu.

REIKI zásobuje orgány energií, stimuluje jejich funkce, vyrovnává energetické pole člověka, aktivizuje vlastní síly organismu a čistí tělo od nashromážděných škodlivých látek.

Doporučuje se při akutních i chronických onemocněních, stresech, apatii, nervozitě, poruchách krevního tlaku, spánku, plynatosti, neuralgiích, při nemocech vnitřních orgánů, aplikuje se před a po operaci, při úrazech, popáleninách, kožních problémech aj. Normalizuje nervový systém, zvyšuje imunitu organismu, upravuje spánek atd. REIKI je velmi jemná a blahodárná životní energie, působící jak v rovině fyzického těla, tak i psychiky a pomáhá duchovnímu růstu člověka. Je to fascinující životní cesta.

REIKI pomáhá všemu živému: lidem, zvířatům i rostlinám. Proniká všemi materiály: kovem, sádrou, oděvem; neškodí, není jakkoli nebezpečná ani návyková, ani se nedá předávkovat.

Nenahrazuje lékařské ošetření, ale vhodně jej doplňuje, podporuje účinnost terapeutické léčby, masáží, reflexní terapie, Shiatsu, Su-jok, akupunktury, i akupresury, rovněž zvyšuje léčivý efekt léků. Reiki není diagnostická metoda.

Ovládnout techniku Reiki může každý, bez omezení horní hranice věku, zasvěcený Reiki mistrem.

Lidé praktikující REIKI nevytváří žádnou organizaci, ani sektu, a v duchu pravidel REIKI respektují názor každého jedince.

Tradiční škola reiki v Čechách

PhDr. Zdeněk Musil, CSc.